22. 6. 2021 – Zatopené sklepy, silnice i úroda pod nánosem bahna, Dolní Bojanovice od úterního rána likvidují následky noční bouře. Hasiči v malé obci zasahovali během sedmi hodin u více než čtyřiceti událostí. Rozsah škod v řádu desítek milionů korun

Přívalová vlna vtrhla do obce v pondělí večer. „Hasiči jeli čerpat vodu ze zatopených sklepů, garáží a domů,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Bouřka přišla ve dvou vlnách. Ulicemi teklo tři čtvrtě metru vody, dokonce vybřežil i potok Prušánka, voda z něj se rozlila do okolí a zaplavovala domy a sklepy. Do pěti ráno u nás bylo dvacet jednotek hasičů, kolem osmdesáti chlapů v hasičském odvedlo spoustu práce.

„Zaplavilo nám to sklep úřadu a nějaké obecní objekty. Větší škoda ale je u lidí, schytala to spousta domů, především v ulicích Hlavní, Dlouhá, Vídeňská a ve vinných sklepech. Máme strach, že se některé sklepy zbortí. Na jednom bytovém domě musí být nová střecha, jinde mají zničená střešní okna. Takové kroupy jsem ještě neviděla,“ dodala starostka.