Neděle, 30. května 2021 – Šest jednotek v odpoledních hodinách likvidovalo požár střechy rodinného domu v obci Mutěnice na Hodonínsku. Hasiči do boje proti plamenům postupně nasadili 3 vysokotlaké a 3 vodní proudy. Zásah probíhal v dýchací technice.

V 18.22 hodin hasiči dostali oheň pod kontrolu. Pomocí termokamery vyhledali skrytá ohniska. Rozebírali zborcenou střešní konstrukci a vyklízeli slámu z půdy. Následně slámu prolívali na zemi vodou. Plocha zasažené střechy byla 10 x 7 metrů.

Požár jednotky zcela zlikvidovaly v 19.16 hodin. Do pondělního rána na místě na dohled nad požářištěm zůstala místní jednotka.

Vyšetřovatel vyčíslil škodu předběžně na 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil.

Na místě požáru bylo 7 automobilových cisteren, 3 dopravní automobily, 1 automobilový žebřík a 44 hasičů.