Větrná bouře Sabine se prohnala Evropou a v pondělí 10. února 2020 zasáhla Česko. Od elektřiny odpojila desetitisíce odběratelů, na desítkách železničních tratí se zastavil provoz, dopravci rušili lety. Hasiči měli více než dva tisíce výjezdů.

Sabine k nám v Čejkovicích byla relativně mírná oproti jiným krajům a obcím. Naše jednotka vyjížděla jen jednou a to k pádu stromu na komunikaci směr Starý a Nový Poddvorov. Více práce nám přinesla větrná smršť, která se přehnala 5. února. To naše jednotka vyjížděla ke dvěma stromů v jednom případě se jednalo o strom přes komunikaci v Novém Poddvorově a další byl v Čejkovicích.

Nyní se již soustředíme a očekáváme nás tradiční Hasičský ples, který se koná 15. února v Kulturním domě Zemědělské a.s. v Čejkovicích. Doufáme, že se ples vydaří a užijeme si ho jak se patří bez nějakých výjezdů.